اشاره کتاب سفر پیدایش به نام مبارک حضرت رسول اکرم(ص) و ائمه اطهار

1
707

بسم الله الرحمن الرحیم

درست است که کتب مقدس تورات و انجیل(عهدین)در کنون دارای تحریفاتی هستند،اما درهمین ثانیه و همین قرن و همین لحظه میتوانید حقانیت تشیع را در آنها بیابید.موردی که با قرآن هم هماهنگ است.قرآن می‌فرماید که حضرت ابراهیم به مقام امامت رسید و این مقام را برای فرزندانش نیز درخواست کرد،که خدا فرمود فقط به فرزندان اسماعیل میدهم نه ظالمین؛در کتاب مقدس تورات هم وقتی ابراهیم نبی(ع)درخواست کثرت نسل و برکت از خدا میکند،خدای میگوید:

و ابراهیم به خداوند گفت: ای کاش ییشماعِل (اسماعیل) برای وجه تو باقی بماند… (خدا او را پاسخ چنین گفت:) و در مورد ییشماعِل (اسماعیل) (حرف) تو را اجابت کردم. اینک او را برکت خواهم کرد و بزرگش خواهم گردانید به واسطه‌ی مئدمئد؛ دوازده امام به وجود خواهد آورد و به قوم بزرگی مبدلش خواهم ساخت

کتاب مقدس، سفر پیدایش، باب۱۷، جمله۲۰

البته ذکر این مساله ضرورت دارد که در برخی از ترجمه های فارسی این بخش به این صورت قید شده است:

اسماعیل نیز تقاضای تو را اجابت نمودم و او را برآت خواهم داد و نسل او را چنان زیاد خواهم آرود که قوم بزرگی از او به وجود آید. دوازده امیر از میان فرزندان او برخواهند خواست.

دانشمندان اهل سنت هم آنرا حمل بر دوازده امام و خلیفه از نسل علی(ع)ذکر کرده اند.

اما ذکر این مساله ضروریا ست که سه محقق ایرانی به برسی ترجمه اصلی و عبری این کلمات پرداخته اند و در مقاله ای که در زیر قید شده است به واژه “مئمدمئمد”دست پیدا کرده اند،که به نام مبارک حضرت رسول اکرم (ص) اشاره دارد،اما در صورتی که این نام نیز وجود نداشت ذکر عدد ۱۲ برای اثبات حقانیت ائمه اطهار نیز کفایت میکرد،زیرا حضرت رسول اکرم (ص) از نسل حضرت اسماعیل(ع) است که در تورات نیز اشاره شده است ۱۲ امام از نسل اسماعیل هستند.

گفتنی‌ست واژه ی “محمد” را ترجمه کردند برای تحریف  آنرا ستوده شده و ..،آورده اند که بدیهی‌ست در برخی ترجمه ها،محمد را ذکر نکنند اما هنوز در دایره المعارف ها،معاجم و کتب تلفظ محمد دارد و حتی خود یهودیان آنرا muhamadim تلفظ میکنند.

مقاله ی مرتبط:

دانلود مقاله

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید