انعکاس عبارت است از بازگشت فوتون نور پس از برخورد به یک جسم و باید افزود همره روزه میلیاردها فوتون نوری از جانب خورشید به سوی زمین گسیل میشوند،بخشی از این پرتوها که قدرتمند تر هستند به میدان مناطیسی زمین برخورد می کنند و باز میگردند،اما بخش دیگر این پرتو ها پس از برخود به سطح زمین منعکس میشوند و بازگردانده میشوند.

در حدود ۶۹ تا ۷۰ درصد از پرتوهای خورشیدی توسط زمین جذب میشود و۲۹ تا ۳۰ درصد از پرتوهای خورشیدی توسط زمین منعکس میشود.[منبع][منبع]

تصویر بالای صفحه یک نما از انعکاس نور خورشید توسط میدان مغناطیسی زمین و تصویر فوق یک نما از انعکاس نور ورشید در مناطق مختلف درون زمین به ما را به نمایش میگذارد.

در سوره مبارکه الحدید خداوند متعال فرموده اند:

هُوَ الَّذِی خَلَقَ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضَ فِی سِتَّهِ أَیَّامٍ ثُمَّ اسْتَوَى عَلَى الْعَرْشِ یَعْلَمُ مَا یَلِجُ فِی الْأَرْضِ وَمَا یَخْرُجُ مِنْهَا وَمَا یَنْزِلُ مِنَ السَّمَاءِ وَمَا یَعْرُجُ فِیهَا وَهُوَ مَعَکُمْ أَیْنَ مَا کُنْتُمْ وَاللَّهُ بِمَا تَعْمَلُونَ بَصِیرٌ ﴿۴﴾
او کسی است که آسمانها و زمین را در شش روز (شش دوران) آفرید، سپس بر تخت قدرت قرار گرفت (و به تدبیر جهان پرداخت) آنچه را در زمین فرومی رود می‏داند و آنچه را از آن خارج می‏شود، و آنچه از آسمان نازل می‏گردد و آنچه به آسمان بالا می‏رود، و او با شماست هر جا که باشید و خداوند نسبت به آنچه انجام می‏دهید بیناست. (۴)
الف-منظور از قسمت سبز رنگ شخص شده یعنی ” آنچه را در زمین فرومی رود می‏داند و آنچه را از آن خارج می‏شود“می تواند مفاهیم مختلفی از جمله دانه،رستاخیر مردگان و را در بر بگیرد،اما بخشی از فتون های نور نیز در برخورد به زمین جذب آن میشوند و بخشی از فوتون های نور نیز در بخرخود به سطح زمین از آن منعکس میشوند.
ب-منظور از قسمت آبی مشخص شده”و آنچه از آسمان نازل می‏گردد و آنچه به آسمان بالا می‏رود”نیز می وتواند به فوتون هایی که به میدان مغناطیسی زمین برخورد و دوباره به آسمان باز میگردند نیز اشاره داشته باشد.
گواه تایید این مساله که این آیات می تواند به نور اشاره داشته باشد آیات نهم و ۲۸ است که به مساله نور اشاره دارد:

هُوَ الَّذِی یُنَزِّلُ عَلَى عَبْدِهِ آیَاتٍ بَیِّنَاتٍ لِیُخْرِجَکُمْ مِنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ وَإِنَّ اللَّهَ بِکُمْ لَرَءُوفٌ رَحِیمٌ ﴿۹﴾

او کسی است که آیات بینات بر بنده‏ اش (محمد) نازل می‏کند تا شما را از تاریکیها به نور بیرون برد، و خداوند نسبت به شما مهربان و رحیم است. (۹)

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَآمِنُوا بِرَسُولِهِ یُؤْتِکُمْ کِفْلَیْنِ مِنْ رَحْمَتِهِ وَیَجْعَلْ لَکُمْ نُورًا تَمْشُونَ بِهِ وَیَغْفِرْ لَکُمْ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِیمٌ ﴿۲۸﴾

ای کسانی که ایمان آورده‏ اید از خدا بپرهیزید، و به رسولش ایمان، بیاورید، تا دو سهم از رحمتش به شما ببخشد، و برای شما نوری قرار دهد که با آن (در میان مردم و در مسیر زندگی خود) راه بروید، و گناهان شما را ببخشد، و خداوند غفور و رحیم است. (۲۸)

رامین فخاری

فارغ التحصیل:
لیسانس برق و قدرت
لیسانس علوم سیاسی
فوق لیسانس مطالعات منطقه-خاورمیانه دانشگاه علامه طباطبایی

دانشجوی:
لیسانس تاریخ
فوق لیسانس اقتصاد

نوکر امام حسین و اگه قبول کنه خاک پای امام زمان

https://mojezatelmiquran.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *