اشاره قرآن کریم به نر و ماده بودن ذرات جهان هستی

0
1387

در دوران های گذشته تصور بر این بود که پستانداران دارای جفت و نر و ماده هستند، و اطلاع دقیقی  از اجزای سازنده جهان و خاصیت و خواص آنها در دست نبود در سده های اخیر دانشمندان زیست شناسی و گیاه شناسان توانستند کشف کنند که گل‌ها و گیاهان نیز دارای خاصیت نرم و مادگی هستند.

اما در قرن گذشته با کشف میکروسکوپ دانشمندان توانستند به وجود  مولکول ها و پس از آن اتم ها پی ببرند.اما رفته رفته دانشمندان به این مسئله نیز پی بردند که خود اتم اما رفته رفته دانشمندان پی بردند که خود اتم نیز دارای اجزای مختلفی است  از جمله آنها می‌توان به الکترون و پروتون اشاره کرد که الکترون(بار منفی) و پروتون(بار مثبت) دو جزء اصلی سازنده اتم هستند و الکترون به دور مدار هایی در حال چرخش به دور پروتون ونوترون(بدون بار)  هستند.الکترون و پروتون اصلی ترین اجزای جهان اتم را تشکیل می‌دهند و همانطور که میدانید اتم ها مولکول ها و مولکول ها اشیا را تشکیل می دهند.

وجود دارد این است که که دانشمندان پی بردند که الکترون دارای باره منفی و پروتون دارای بار مثبت است این به این معنی است که همه اجزای سازنده جهان دارای دوباره منفی و مثبت میباشند.

در آیه ۴۹ سوره الذاریات نوشته شده است:

وَمِنْ کُلِّ شَیْءٍ خَلَقْنَا زَوْجَیْنِ لَعَلَّکُمْ تَذَکَّرُونَ
واز هر چیزی جفت آفریدیم باشد که متذکّر شوید.

بر طبق گفته آیه علاوه بر انسان ها و حیوانات و گیاهان که دارای نر و ماده هستند،اتم ها و ذرات و اجزا جهان هستی نیز دارای خاصیت نرینگی و مادگی یعنی مثبت و منفی و یا منفی و مثبت هستند و دلیل تاکید دقیق آیه به هر چیزی همین مساله است.

این آیه زمانی نازل شده است که بشر تنها از وجود نر و ماده برای انسان و حیوانات با خبر بود و از وجود خاصیت نر و مادگی برای اشیا و وجود اتمی و مولکول با خبر نبود و همین آیه یکی از دلایل برحق بودن قرآن کریم است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید